Radzimy, jaką wybrać walizkę i torbę podróżną

Torba podróżna

Wbrew pozorom wybór walizki oraz torby podróżnej nie będzie taki prosty. Jaki więc bagaż trzeba zabrać na urlop? Razem ze specjalistami, którzy się tym zajmują podpowiemy jak taką walizkę wybrać. Wiadomo, że walizka musi być lekka i pojemna. Oczywiście ważna będzie także jej należyta trwałość. Furorę wśród podróżnych robią walizki, które są wykonane z poliwęglanu, materiału odpornego na uszkodzenia. Do tego ważne będzie, gdy pojawi się szyfrowy zamek, do którego kluczyk mają tylko służby celne. Ważne są również kółka. Nie stawia się już na dwa kółka, ale zamiast tego na cztery, dzięki którym najcięższy bagaż pociągniemy jedną ręką.

Dowiedz się więcej o galanterii skórzane j na stronie: www.grywnecie.pl

Mieliśmy okazję przetestować różne walizki i możemy je z całą odpowiedzialnością polecić. Co z bagażem podręcznym albo też torbą na krótsze wyjazdy? Doskonale sprawdzać się będzie skórzana torba podróżna, która jest bardziej mobilna i prezentuje się świetnie.

Poniżej podajemy również cechy dobrej walizki

Pojemna

Walizka oczywiście musi być pojemna, tak by dało się ją dobrze zorganizować. Komora główna powinna mieć paski, które będą podtrzymywać kieszonki. W ten sposób uda się utrzymać porządek w bieliźnie. Na wyjazdy służbowe warto będzie kupić walizkę, w której jest miejsce na garnitur, który będzie chroniony przed wygnieceniem. W wielu modelach pojemność komory da się zwiększyć albo zmniejszyć. Praktyczne są także zewnętrzne kieszenie na przodzie.

Trwała

Tekstylna walizka raczej nie będzie spełniać tego wymogu. Lepiej będzie zapłacić nieco więcej, ale kupić walizkę, która będzie wykonana z trwalszego materiału takiego jak poliwęglan, termoplastyk czy nylon. Naturalna skóra jest to materiał szlachetny i elegancki, który będzie niezbyt odporny na zniszczenie. Przy zakupie zwracamy uwagę na to czy koła walizki są solidne. Dla dobrej walizki jest również gwarancja na kilka lat.

Wygodna

O tym będzie przede wszystkim decydować to czy walizka będzie ciężka czy lekka, czy ma wygodną rączkę i solidne kółka, dzięki którym prowadzenie walizki będzie łatwe. Najwygodniejsze wydaje się, że będą cztery kółka. Na pewno warto będzie sprawdzić czy walizką się łatwo manewruje i wygodnie się ją prowadzi.

Zabezpieczona

Oczywiście dobra walizka musi stawiać opór, gdy ktoś niepowołany chce się dostać do jej wnętrza. Musi więc być ona zamykana na szyfrowy zamek albo na kłódeczkę, która będzie zakładana na suwaki. Służby celne mogą nawet rozciąć naszą walizkę, gdy chcą wykonać kontrolę, dlatego dobrze mieć zamek TSA, który będzie miał specjalną opcję otwarcia przez służby celne bez niszczenia naszej walizki.

 

Crowdfunding w Polsce
Ta forma biznesu staje się coraz bardziej popularna również w Polsce. W sieci powstaje coraz więcej stron za pośrednictwem których użytkownicy mogę wesprzeć kreatywne pomysły

mojekatowice.pl

Finansowanie społecznościowe - czy warto?

Oczywiście! Tym bardziej, że gra jest warta świeczki. W końcu dzięki wsparciu użytkowników można pozyskać nawet do kilku milionów złotych!

Dla kogo jest ta forma biznesu?

Dla kreatywnych. Tylko nietypowe, innowacyjne pomysły mają szane zaistnieć w sieci.

Jak to działa?

Użytkownicy wspierają swoich faworytów poprzez przelew zadeklarowanej sumy. Jeżeli wspierana strona uzbiera odpowiednią liczbę darczyńców pieniądze są im wypłacane. W przeciwnym wypadku przekazane środki są zwracane wspierającym.

Czy można cofnąć zadeklarowaną sumę?

Tak - możesz modyfikować swoje wpłaty do woli zmieniając sumę zadeklarowanych środków, bądź zrezygnować zupełnie ze wspierania danej strony.