Jak zadbać o scenariusz przygotowując występy dla mam?

Scenariusz na dzień matki

Trudno polemizować z osobami uważającymi, że występy dla mam są wyjątkowym przeżyciem nie tylko z punktu widzenia małych aktorów, ale również samych zaproszonych widzów. Ne można nie zgodzić się i z tym, że ich przygotowanie to ogromne wyzwanie dla pedagoga, na którym wydaje się spoczywać największa odpowiedzialność. Oczywiście, samo przygotowanie występów może przybierać różną formę. Grupa nie zawsze ma zatem dostęp do jednakowych warunków lokalowych i sprzętu.

Bez względu na okoliczności należy mieć jednak na uwadze to, że występy są tym ciekawsze, im więcej dzieci bierze w nich czynny udział. Oczywiście, udział ten musi być zaplanowany już na etapie poszukiwania najlepszego scenariusza. Od scenariusza oczekuje się również, że tak on sam, jak i towarzyszące mu piosenki powinny być dopasowane do wieku małych aktorów. Tym ostatnim stawia się zresztą szczególnie duże wymagania. Piosenki powinny mieć związek z treścią przyjaciela, dobrze też, jeśli wpadają w ucho, można mieć bowiem pewność, że nauczenie się ich słów nie będzie w takim przypadku zbyt skomplikowanym zadaniem.

Treść przedstawienia nie musi dotyczyć wyłącznie Dnia Matki. Znacznie ważniejsze jest to, aby była pełna humoru nawet, jeśli będzie się on przeplatał ze wzruszeniem. Przedstawienie dla mam udaje się najlepiej, gdy wszyscy jego uczestnicy dobrze się bawią, a dobry scenariusz ma na to ogromny wpływ. Scenariusz może być zbudowany w obrębie przynajmniej kilku bloków tematycznych. Warto pomyśleć przy tym zarówno o adaptacji bajki lub baśni, jak i o współczesnej opowieści o rodzinie.

Więcej na stronie www.biala-lodka.pl

Crowdfunding w Polsce
Ta forma biznesu staje się coraz bardziej popularna również w Polsce. W sieci powstaje coraz więcej stron za pośrednictwem których użytkownicy mogę wesprzeć kreatywne pomysły

mojekatowice.pl

Finansowanie społecznościowe - czy warto?

Oczywiście! Tym bardziej, że gra jest warta świeczki. W końcu dzięki wsparciu użytkowników można pozyskać nawet do kilku milionów złotych!

Dla kogo jest ta forma biznesu?

Dla kreatywnych. Tylko nietypowe, innowacyjne pomysły mają szane zaistnieć w sieci.

Jak to działa?

Użytkownicy wspierają swoich faworytów poprzez przelew zadeklarowanej sumy. Jeżeli wspierana strona uzbiera odpowiednią liczbę darczyńców pieniądze są im wypłacane. W przeciwnym wypadku przekazane środki są zwracane wspierającym.

Czy można cofnąć zadeklarowaną sumę?

Tak - możesz modyfikować swoje wpłaty do woli zmieniając sumę zadeklarowanych środków, bądź zrezygnować zupełnie ze wspierania danej strony.