Crowdfunding i jego zalety

zalety finansowania społecznościowego Jednym z rozwinięć standardowego modelu crowdfundingu jest tzw. Udziałowy. Tego typu forma zakłada, że wszyscy, którzy zdecydują się zainwestować w projekt otrzymają w zamian akcje w firmie lub inne korzyści. Czyli działa to w myśl zasady, że coś za coś. W takim wypadku u każdej ze stron zachodzi formalno-prawny stosunek. Często udziałowcy mają rzeczywisty wpływ na rozwój całej spółki. Generalnie specjaliści cały czas głośno mówią, że w przypadku finansowania udziałowego nie szukamy potencjalnych inwestorów pośród największych giełdowych graczy, których stać na kupno zdecydowanej większości udziałów spółki. Jest to więc propozycja, którą kieruje się przede wszystkim do społeczności, która jednocześnie wkłada swoje pieniądze w całość projektu i również go buduje.

Dzięki temu przy stosunkowo małych nakładach za akcje, inwestorzy mogą niebawem liczyć na całkiem realny i nieprzeciętny zysk. Oczywiście to wszystko uda się tylko wtedy, kiedy firma finansowana znajdzie swoje miejsce na rynku i wbije się w odpowiednią niszę. Możemy więc powiedzieć, że crowdfunding udziałowy jest jednym z najlepszych sposobów na rozwój niewielkich, ale za to bardzo kreatywnych projektów. To ważne, wyciąga rękę przede wszystkim do małych firm, które mają nie tylko pomysł, ale również plan jego realizacji. Prawda jest bowiem taka, że mały procent startupów daje radę rozwinąć się na rynku i coś na nim zawojować.

Crowdfunding w Polsce
Ta forma biznesu staje się coraz bardziej popularna również w Polsce. W sieci powstaje coraz więcej stron za pośrednictwem których użytkownicy mogę wesprzeć kreatywne pomysły

mojekatowice.pl

Finansowanie społecznościowe - czy warto?

Oczywiście! Tym bardziej, że gra jest warta świeczki. W końcu dzięki wsparciu użytkowników można pozyskać nawet do kilku milionów złotych!

Dla kogo jest ta forma biznesu?

Dla kreatywnych. Tylko nietypowe, innowacyjne pomysły mają szane zaistnieć w sieci.

Jak to działa?

Użytkownicy wspierają swoich faworytów poprzez przelew zadeklarowanej sumy. Jeżeli wspierana strona uzbiera odpowiednią liczbę darczyńców pieniądze są im wypłacane. W przeciwnym wypadku przekazane środki są zwracane wspierającym.

Czy można cofnąć zadeklarowaną sumę?

Tak - możesz modyfikować swoje wpłaty do woli zmieniając sumę zadeklarowanych środków, bądź zrezygnować zupełnie ze wspierania danej strony.