Crowdfunding wciąż się rozwija

rozwój crowdfundinguOd kilku lat Crowdfunding to jeden z najbardziej aktualnych tematów biznesowych na terenie całego świata. Również Polska dołącza do krajów, w których pojawia się wiele osób zainteresowanych inwestowaniem społecznościowym. Na rynku pojawia się wiele nowoczesnych serwisów, które pozwalają na działania określane jako Crowdfunding. W naszym kraju pierwsze informacje o takich formach finansowania pojawiły się kilka lat temu. Jednak już teraz mamy wiele zrealizowanych projektów, w których kluczem było finansowanie społecznościowe. Były to zarówno małe inwestycje i spełnianie marzeń jak i też poważne projekty. Fenomen tego zjawiska przede wszystkim opiera się na zaangażowaniu dużej grupy osób, która chce zająć się realizacją jakiegoś projektu. Finanse zbieramy od entuzjastów, dla których nasz projekt okazał się być ciekawym. Jest to tak naprawdę zrzutka, która ma opierać się na dotarciu do jak największego grona osób. Opieramy ją bardzo często na serwisach społecznościowych, poprzez które chce się dotrzeć do dużej ilości osób tak by informacje o projekcie mogły się mocno rozprzestrzenić.

Im dalej będziemy w stanie dotrzeć z naszym pomysłem tym większe szanse na finansowanie mamy. Najważniejszą wartością są tutaj wszyscy ludzie, którzy podejmą decyzję o tym, by finansować dane przedsięwzięcie. Chcąc realizować finansowanie społecznościowe swojego projektu powinniśmy przede wszystkim podziałać na emocje, nie trzeba liczyć się z analizą finansową. Inwestorzy promują biznes, który wspierają a to będzie również wpływać na zainteresowanie innych takim projektem.

rozwój finansowania społecznościowegoTak również buduje się świadomość innych na temat nowej marki. Jeśli nie mamy szansy na pieniądze z banku a nie chcemy się zapożyczać możemy wykorzystać właśnie taką formę finansowania. Dla małych firm Crowdfunding jest rzeczywiście szansą na to, by zdobyć kapitał i realizować innowacyjne projekty. Taka działalność dodatkowo ma również małe ryzyko i to jest pewnie wielką jej zaletą. Jeśli mamy niebanalne pomysły a nie mamy środków Crowdfunding będzie rozwiązaniem doskonałym. Możemy tutaj mówić o dwóch formach finansowania: nie udziałowy i udziałowy. W pierwszej formie możemy liczyć na przekazanie środków i w zamian za to nie oferujemy żadnych profitów. Jest to działanie podobne do realizowania publicznych zbiórek. Tutaj liczy się pomysł, który zachęci innych ludzi do jego wsparcia. Dobra argumentacja będzie kluczem do sukcesu. Natomiast w formie udziałowej wpłacający otrzymują możliwość zyskania części udziałów czy otrzymania zysków już wtedy, gdy firma mocno się rozwinie.

Crowdfunding w Polsce
Ta forma biznesu staje się coraz bardziej popularna również w Polsce. W sieci powstaje coraz więcej stron za pośrednictwem których użytkownicy mogę wesprzeć kreatywne pomysły

mojekatowice.pl

Finansowanie społecznościowe - czy warto?

Oczywiście! Tym bardziej, że gra jest warta świeczki. W końcu dzięki wsparciu użytkowników można pozyskać nawet do kilku milionów złotych!

Dla kogo jest ta forma biznesu?

Dla kreatywnych. Tylko nietypowe, innowacyjne pomysły mają szane zaistnieć w sieci.

Jak to działa?

Użytkownicy wspierają swoich faworytów poprzez przelew zadeklarowanej sumy. Jeżeli wspierana strona uzbiera odpowiednią liczbę darczyńców pieniądze są im wypłacane. W przeciwnym wypadku przekazane środki są zwracane wspierającym.

Czy można cofnąć zadeklarowaną sumę?

Tak - możesz modyfikować swoje wpłaty do woli zmieniając sumę zadeklarowanych środków, bądź zrezygnować zupełnie ze wspierania danej strony.