Finansowanie społecznościowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

zalety finansowania społecznościowegoProjekt crowdfundingowy wymaga przede wszystkim przedstawienia swojego osobistego pomysłu innowacyjnego projektu oraz oczywiście udowodnieniu sensu jego realizacji. W takim wypadku można otrzymać naprawdę sporą szanse na realizowanie swoich celów i marzeń, dzięki finansowaniu społecznościowemu. Co zrobić jeśli już dawno po Twojej głowie chodził pewien pomysł, który wydawał Ci się dobry, aczkolwiek brakowało Ci pieniędzy na jego rozkręcenie? W takim razie zgłosić swoją idee do beesfund, gdzie możesz sprawdzić co sądzą o nim inne osoby, które byłyby zainteresowane zainwestowaniem w Ciebie. Niemniej jednak crowdfunding to nie tylko możliwości pozyskania kapitału, ale przede wszystkim nawiązywanie nowych kontaktów oraz budowanie swojej sieci kontaktów biznesowych, co na pewno w przyszłości zaprocentuje.

Wystawienie swojego pomysłu do publicznej oceny jest bardzo dobra okazją, aby przekonać się co sądzą o nim inne osoby i nawet jeśli jest to język krytyki, to zawsze warto wyciągać wnioski. To sprawi, że będziesz miał możliwości doprecyzowania niektórych kwestii i nawet jeśli projekt nie wypali, to przynajmniej masz świadomość, że pewnie nie podobałoby się to szerszej publiczności. Należy jednak tutaj zaznaczyć, że nie crowdfunding nie zawsze ma okazję się sprawdzić, szczególnie kiedy masz projekt, który opiera swoje działania o nieopatentowaną technologię. Niemniej jednak w zdecydowanej większości przedsięwzięcia nie są objęte jakimś dużym ryzykiem, zazwyczaj nie ma go wcale. Nie można się bać zaprezentowania swojego pomysłu, ponieważ możesz w ten sposób zaprzepaścić sobie szansę pojawienia się na rynku jako pierwszy z określona usługa. Daje Ci to wielkie szanse na powodzenie swojego biznesu i w przyszłości zbudowania z tego naprawdę zyskownego projektu, a pomyśleć, że wystarczy tylko chcieć.

Crowdfunding w Polsce
Ta forma biznesu staje się coraz bardziej popularna również w Polsce. W sieci powstaje coraz więcej stron za pośrednictwem których użytkownicy mogę wesprzeć kreatywne pomysły

mojekatowice.pl

Finansowanie społecznościowe - czy warto?

Oczywiście! Tym bardziej, że gra jest warta świeczki. W końcu dzięki wsparciu użytkowników można pozyskać nawet do kilku milionów złotych!

Dla kogo jest ta forma biznesu?

Dla kreatywnych. Tylko nietypowe, innowacyjne pomysły mają szane zaistnieć w sieci.

Jak to działa?

Użytkownicy wspierają swoich faworytów poprzez przelew zadeklarowanej sumy. Jeżeli wspierana strona uzbiera odpowiednią liczbę darczyńców pieniądze są im wypłacane. W przeciwnym wypadku przekazane środki są zwracane wspierającym.

Czy można cofnąć zadeklarowaną sumę?

Tak - możesz modyfikować swoje wpłaty do woli zmieniając sumę zadeklarowanych środków, bądź zrezygnować zupełnie ze wspierania danej strony.