Gadżety reklamowe – jak wybrać najciekawszy?

gadżety reklamowe

Nie ma chyba bardziej skutecznego narzędzia marketingowego niż gadżety reklamowe, które już od wielu lat cieszą się zainteresowaniem zarówno ze strony przedsiębiorców, jak i ich kontrahentów. Tego typu gadżety są idealnym rozwiązaniem, szczególnie wtedy gdy chcemy zwieńczyć udaną transakcje lub zachęcić potencjalnego klienta do skorzystania z oferowanych przez nas usług - ofiarując mu drobny, firmowy upominek. Ten z pozoru niewinny i drobny gest, może zaowocować ogromnym sukcesem, ponieważ tylko dzięki niemu my, jako przedsiębiorcy na długo zapadniemy w pamięć.

Wybór odpowiedniego gadżetu, który mógłby godnie reprezentować naszą firmę nie jest jednak wcale taki łatwy. Jak zatem wybrać gadżet reklamowy, który będzie dopasowany do potrzeb, będzie spełniał określone cele, a którego wybór nie będzie procesem męczącym i zabierającym wiele czasu? Odpowiedzi na te, i inne pytania dotyczące gadżetów znajdziesz w przygotowanym przez nas tekście. Przede wszystkim, wybierając gadżet musisz pamiętać o jego istocie, a więc jaki jest główny cel i idea takich upominków. Z założenia ma to być drobny prezent dla kontrahenta. Tu, zazwyczaj masz do dyspozycji dwie grupy drobiazgów. Pierwsze z nich będą miały charakter raczej symboliczny, gadżety tego typu, jak sama nazwa wskazuje maja wyrażać niejako pamięć o kliencie w czasie jakiegoś wyjątkowego wydarzenia. Gadżety symboliczne, będą zatem idealnym podarkiem na święta, rocznice.

Druga grupa firmowych gadżetów charakteryzuje się funkcjonalnością. Ich wykorzystanie, to zagranie niezwykle sprytne, ponieważ kontrahent, za każdym razem gdy będzie z niego korzystał, równocześnie będzie przypominał sobie i innym o istnieniu danej firmy. W związku z powyższym, zanim zdecydujemy się na konkretny produkt, warto przemyśleć co tak naprawdę przyda się naszemu kontrahentowi. W innym przypadku, ofiarując mu kolejny do kolekcji, mało przydatny kubek na pewno nie zapiszemy się w jego pamięci. Kolejny, bardzo ważny element jaki trzeba wziąć pod uwagę wybierając gadżet, to profil firmy prowadzonej przez kontrahenta. Ten podpunkt, jest nieco powiązany z pierwszym aspektem, ponieważ i tu chodzi o przydatność gadżetu.

firmowe gadżety reklamowe​Reasumując, warto wybierać gadżety dopasowane do potrzeb klienta. Dla przykładu, działaniem bezskutecznym jest podarowanie poważnemu przedsiębiorcy kalendarza z kobiecym aktem. Taki drobiazg, na pewno umiliłby prace mechanikom samochodowym, jednakże na ścianie renomowanego biura nie będzie wyglądał zbyt efektownie. W związku z tym, warto wybierać nienachalne gadżety, z subtelnym logo naszej firmy. Dodatkowo, warto zadbać o wysoką jakość materiałów z jakich wykonany jest upominek, co zminimalizuje ryzyko, że nasz podarek wyląduje w szufladzie czy koszu na śmieci. Wybierając gadżet, trzeba zwrócić także uwagę na każdy, na pozór mało istotne aspekty, jak choćby - opakowanie, w jakim dotarł do upominek. Tu również, warto postawić na minimalizm, w postaci gustownych pokrowców, welurowych pudełek ze skromnym logotypem. Co ciekawe, nie muszą być one pokaźnych rozmiarów. Jak udowodniły badania, to właśnie niewielkie impulsy marketingowe, są najbardziej skuteczne. Kolejnym kryterium wyboru gadżetu jest czas, a konkretnie panujący sezon lub pory roku. Te, podpowiadają nam, jakie gadżety w danym czasie będą najbardziej przydatne.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia, doskonale w roli świątecznego upominku sprawdzą się bombki na choinkę, na Wielkanoc warto ofiarować klientom na przykład piękną pisankę lub świąteczną kartkę. W sezonie jesiennym zaś, doskonale sprawdzą się firmowe parasole lub proste płaszcze przeciwdeszczowe. Wspaniałą alternatywą dla letnich gadżetów będą przede wszystkim fikuśne wachlarze, wiatraczki lub okulary przeciwsłoneczne, a nawet kosmetyki! Zakup gadżetów nie jest małym wydatkiem, jednak trzeba traktować go w kategoriach inwestycji. Podarowanie klientowi oryginalnego, jednocześnie funkcjonalnego gadżetu jest skutecznym posunięciem marketingowym, które z pewnością zaowocuje w niedalekiej przyszłości!

Crowdfunding w Polsce
Ta forma biznesu staje się coraz bardziej popularna również w Polsce. W sieci powstaje coraz więcej stron za pośrednictwem których użytkownicy mogę wesprzeć kreatywne pomysły

mojekatowice.pl

Finansowanie społecznościowe - czy warto?

Oczywiście! Tym bardziej, że gra jest warta świeczki. W końcu dzięki wsparciu użytkowników można pozyskać nawet do kilku milionów złotych!

Dla kogo jest ta forma biznesu?

Dla kreatywnych. Tylko nietypowe, innowacyjne pomysły mają szane zaistnieć w sieci.

Jak to działa?

Użytkownicy wspierają swoich faworytów poprzez przelew zadeklarowanej sumy. Jeżeli wspierana strona uzbiera odpowiednią liczbę darczyńców pieniądze są im wypłacane. W przeciwnym wypadku przekazane środki są zwracane wspierającym.

Czy można cofnąć zadeklarowaną sumę?

Tak - możesz modyfikować swoje wpłaty do woli zmieniając sumę zadeklarowanych środków, bądź zrezygnować zupełnie ze wspierania danej strony.