Znieczulenia stosowane w stomatologii

znieczulenie stomatologiczne

Współcześnie wizyta u dentysty nie musi być kojarzona z bólem. Nawet te najmniej skomplikowane zabiegi da się już wykonywać w znieczuleniu. Dzisiejsza medycyna duży nacisk kładzie na całkowite eliminowanie bólu. Zachęca się pacjenta do tego, by również w ramach stomatologii miał znieczulenie i bez obaw poddawał się zabiegom. Najczęściej stosowane są znieczulenia miejscowe, które będą eliminować uczucie bólu w obwodowym układzie nerwowym. Leki znieczulające podawane w okolicę nerwów albo bezpośrednio do niego. Znieczulenie miejscowe dzieli się na cztery rodzaje. 

1. Znieczulenie powierzchniowe

To najmniej inwazyjna forma podawana  w formie sprayu albo też żelu. Leki takie działają na błony śluzowe jamy ustnej i stosowane są najczęściej w przypadku nacinania ropnia podśluzówkowego, ekstrakcji zębów mlecznych. Osoby szczególnie wrażliwe na ból mogą dostać takie znieczulenie zanim dostaną zastrzyk z normalnym nasiękowym znieczuleniem. 

Stomatologia - Centrum pro.orto.dent. Kraków

2. Znieczulenie nasiękowe

Polega na wstrzyknięciu środka znieczulającego do dziąsła w okolice zęba, na którym dany zabieg będzie wykonywany. To doskonały sposób leczenia oraz usuwania zębów górnych i dolnych siekaczy. Pozostałe dolne zęby trzonowe wymagają już innego znieczulenia, ponieważ nasiękowe może być nieskuteczne w takim przypadku. 

3. Znieczulenie śródwięzadłowe

Znieczulenie śródwięzadłowe stosowane jest w ekstrakcji zębów mlecznych oraz stałych. Można je stosować w przypadku leczenia kanałowego, przy pedodoncji oraz w protetyce. Sam przebieg polega na wprowadzeniu środka znieczulającego przez użycie specjalnych ciśnieniowych strzykawek. Wprowadza się igłę do ozębnej. 

4. Znieczulenie przewodowe

Jest to jeden z rodzajów znieczuleń, którego celem będzie eliminowanie bólu przez wstrzykiwanie leku i tym samy neutralizowanie nerwu ulokowanego w miazdze. Wstrzykniecie leku bardzo często odbywa się bezpośrednio w nerw zębodołowy i to na pewno nie będzie przyjemne uczucie. Takie znieczulenie jest stosowane na zębach dolnych a po jego aplikacji pacjent nie odczuwa dotyku, ciepła, zimna, Czuje zesztywnienie nawet połowy twarzy i może to trwać nawet przez kilkanaście godzin, tak więc czasami może się to wiązać z dość wyraźnym dyskomfortem. 

Jeśli chodzi o te najczęściej występujące substancje znieczulające mamy w stomatologii:
• Lingokaina
• Nowokaina
• Lidokaina
• oraz połączenie ze sobą Lingokainy z Adrenaliną (Adrenalina niweluje występowanie krwawienia)

 

 

Crowdfunding w Polsce
Ta forma biznesu staje się coraz bardziej popularna również w Polsce. W sieci powstaje coraz więcej stron za pośrednictwem których użytkownicy mogę wesprzeć kreatywne pomysły

mojekatowice.pl

Finansowanie społecznościowe - czy warto?

Oczywiście! Tym bardziej, że gra jest warta świeczki. W końcu dzięki wsparciu użytkowników można pozyskać nawet do kilku milionów złotych!

Dla kogo jest ta forma biznesu?

Dla kreatywnych. Tylko nietypowe, innowacyjne pomysły mają szane zaistnieć w sieci.

Jak to działa?

Użytkownicy wspierają swoich faworytów poprzez przelew zadeklarowanej sumy. Jeżeli wspierana strona uzbiera odpowiednią liczbę darczyńców pieniądze są im wypłacane. W przeciwnym wypadku przekazane środki są zwracane wspierającym.

Czy można cofnąć zadeklarowaną sumę?

Tak - możesz modyfikować swoje wpłaty do woli zmieniając sumę zadeklarowanych środków, bądź zrezygnować zupełnie ze wspierania danej strony.