Szkolenia motywacyjne - pierwsza minuta ma kluczowe znaczenie

szkolenia motywacyjne

Kiedy rozpoczyna się szkolenie z grupą słuchaczy czy też wchodzi się na scenę do większego grona ludzi nie mamy tutaj minuty, mamy tak naprawdę nie więcej niż 5 sekund. W tym czasie to właśnie publiczność nas oceni od góry do dołu i będzie już wiedzieć bardzo wiele o nas. chodzi o to, by w tych pierwszych pięciu sekundach skutecznie przekonać słuchaczy do siebie i sprawić, że będą oni czuli się tak jak nasi sprzymierzeńcy w czasie takiego wystąpienia. Nim wejdzie się na scenę trzeba się starać o to, by mieć również wpływ na to jak będziemy zapowiadani. Musimy się upewnić, że osoba, która nas na scenę zaprasza wie jak się nazywamy, kim jesteśmy, co potrafimy. Warto podać jakiś tekst, który według nas w tym momencie powinien być wygłoszony. 

Mówca motywacyjny i publiczność 

W momencie gdy występujesz niezależnie od celu tego wystąpienia to właśnie publiczność będzie najważniejsza, ale nie powinno nas to przerażać. Wystąpienia publiczne oraz relacja z pojedynczym człowiek rządzą się tutaj podobnymi regułami. Powinno zaiskrzyć, musi się pojawić pewna chemia między nami a słuchaczami. Takim sposobem na to, by bardzo dobrze zacząć będzie uśmiech. To właśnie uśmiech ma bardzo dużą moc, jest zaraźliwy, uśmiech będzie zmieniał stan. Im bardziej ten uśmiech będzie promienny tym lepiej dla nas. bo niekiedy uśmiech może być nieszczery i jeśli tai będzie wiele osób będzie mogło to szybko zauważyć. Magia zacznie działać, śmiać zaczynają się kolejne osoby, jeśli będzie to uśmiech prawdziwy. 

Warto przeczytać: Trener biznesu - motywowanie pracowników

Kompetencja i wygląd

W tych pięciu sekundach, nawet jeśli publiczność nas polubiła będzie również dalej oceniać czy jesteśmy osobami kompetentnymi. To bardzo ważna kwestia, ponieważ będzie tutaj stawką komunikacja w biznesie. Oceniany będzie nasz ubiór, postawa, bo mamy już swój obraz osoby, której chcemy słuchać. Jeśli występuje się przed dużą grupą, która nie wie kim jesteśmy tak naprawdę najlepszą opcją będzie ubiór neutralny, a więc taki, który nie będzie odciągał uwagi od tego co mówimy i jak się uśmiechamy. Warto pamiętać o postawie, ponieważ to po niej publiczność będzie oceniać czy nie brakuje nam pewności siebie, czy czujemy się komfortowo z tym co robimy i co będziemy chcieli przekazywać. 

Zaangażuj słuchaczy 

Warto w trakcie mowy przejąć kontrolę nad publicznością. Nawiązanie dialogu dobrze się sprawdzi. jest na to jedna metoda, którą można zawsze wykorzystywać a więc zadawanie pytań. Nie chodzi jednak o takie pytania, które są zamknięte. Stawiajmy raczej na takie pytania, które będą otwarte, które będą dawały do myślenia i sprawią, że inni będą też się wypowiadali. Po pierwszych 5 sekundach, gdy się pokażemy mamy kolejnych 25 sekund w których nasz obraz ma się utrwalać w oczach publiczności. Dbamy o to, by to co zostało w głowie było rzeczywiście jak najlepsze. Tylko wtedy tak naprawdę jesteśmy w stanie sprawić, że ostatecznie będziemy mogli się naprawdę dobrze zaprezentować w oczach innych.

Więcej informacji na: Szkolenia motywacyjne i wystąpienia publiczne - psywojny.pl

Crowdfunding w Polsce
Ta forma biznesu staje się coraz bardziej popularna również w Polsce. W sieci powstaje coraz więcej stron za pośrednictwem których użytkownicy mogę wesprzeć kreatywne pomysły

mojekatowice.pl

Finansowanie społecznościowe - czy warto?

Oczywiście! Tym bardziej, że gra jest warta świeczki. W końcu dzięki wsparciu użytkowników można pozyskać nawet do kilku milionów złotych!

Dla kogo jest ta forma biznesu?

Dla kreatywnych. Tylko nietypowe, innowacyjne pomysły mają szane zaistnieć w sieci.

Jak to działa?

Użytkownicy wspierają swoich faworytów poprzez przelew zadeklarowanej sumy. Jeżeli wspierana strona uzbiera odpowiednią liczbę darczyńców pieniądze są im wypłacane. W przeciwnym wypadku przekazane środki są zwracane wspierającym.

Czy można cofnąć zadeklarowaną sumę?

Tak - możesz modyfikować swoje wpłaty do woli zmieniając sumę zadeklarowanych środków, bądź zrezygnować zupełnie ze wspierania danej strony.