Przygotowanie projektu

projekt finansowania społecznościowegoJeśli chcemy przygotować projekt finansowania społecznościowego musimy się mocno zaangażować. Zazwyczaj portale, które działają na tym polu narzucają nam formę jaką musi przybrać nasz apel. Zawsze musi się jednak złożyć z takich elementów jak:

- tytuł - musi być chwytliwy i budzący zainteresowanie a także wyjaśniający o co chodzi;

- opis - tutaj szczegółowo opisujemy czego dotyczy projekt, pokazujemy doświadczenie osoby, która go wymyśliła a takżę jak ma być realizowany mile widziane są oczywiście różnego rodzaju wizualizacje;

- video - tutaj można dodać film, który pokaże projekt i wzbudzi zainteresowanie;

- cel finansowy - trzeba przedstawić budżet jaki jest minimalny do realizowania danego projektu. Trzeba przygotować jak najmniejszy budżet, który jednak pozwoli na jego realizację;

- nagrody - warto tutaj zaprezentować bonusy, które otrzymają osoby decydujące się na wsparcie projektu.

Powinno się również pomyśleć o różnego rodzaju projektach promocyjnych, które sprawią, że cała akcja będzie mogła dotrzeć do większej grypy osób. Warto starać się o to, by napisały o nich media a tym samym więcej osób się dowie. Nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o to jakie przedsięwzięcia mogą starać się o dofinansowanie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że konieczny jest dobry pomysł i projekt przygotowany w dobry sposób. Przez Finansowanie społecznościowe testujemy również czy projekt będzie budził zainteresowanie i jest szansa na zdobycie kapitału na jego realizację. Jeśli chcemy przyciągnąć wspierających podajmy im jakieś ciekawe bonusy, które zachęcą do tego, by wesprzeć ten konkretny projekt.

Crowdfunding w Polsce
Ta forma biznesu staje się coraz bardziej popularna również w Polsce. W sieci powstaje coraz więcej stron za pośrednictwem których użytkownicy mogę wesprzeć kreatywne pomysły

mojekatowice.pl

Finansowanie społecznościowe - czy warto?

Oczywiście! Tym bardziej, że gra jest warta świeczki. W końcu dzięki wsparciu użytkowników można pozyskać nawet do kilku milionów złotych!

Dla kogo jest ta forma biznesu?

Dla kreatywnych. Tylko nietypowe, innowacyjne pomysły mają szane zaistnieć w sieci.

Jak to działa?

Użytkownicy wspierają swoich faworytów poprzez przelew zadeklarowanej sumy. Jeżeli wspierana strona uzbiera odpowiednią liczbę darczyńców pieniądze są im wypłacane. W przeciwnym wypadku przekazane środki są zwracane wspierającym.

Czy można cofnąć zadeklarowaną sumę?

Tak - możesz modyfikować swoje wpłaty do woli zmieniając sumę zadeklarowanych środków, bądź zrezygnować zupełnie ze wspierania danej strony.