Nowoczesne wyposażenie salonu fryzjerskiego

wyposażenie salonu fryzjerskiego

Nowoczesność to dzisiaj minimalizm, więc aranżowanie nowoczesnego zakładu fryzjerskiego powinno się opierać na stylistyce skandynawskiej, w której nie brakuje jednak przyjemnych dodatków łamiących monotonię estetyczną. Wnętrze oparte o styl skandynawski jest schludne i czyste. Nie ma w nim nadmiaru rzeczy, albowiem taki właśnie jest minimalizm. Kolorystyka jest zawsze odpowiednio stonowana i chociaż dominuje biel, mogą pojawić się też chociażby beże. Uzupełnieniem wnętrza jest muzyka, niezbyt głośna i raczej łagodna, która poprawia nam nastrój. Radia lepiej unikać, ponieważ jego program jest często przerywany głośnymi, namolnymi reklamami.

Polecamy: hairsaloneq.org

Social media - tu nie może zabraknąć Twojego salonu fryzjerskiego! 

Elementem nowoczesności jest także dbanie o swoich klientów elementami niezwiązanymi bezpośrednio z usługą, czyli poprzez różne promocje czy programy lojalnościowe. Warto mieć swoje reklamy outdoor, ale trzeba być przede wszystkim w mediach społecznościowych, posiadać swoją stronę i pozycjonować ją. Dobry salon powinien ustalić sobie grupę docelową klientów i nastawiać się na wychodzenie z ofertą właśnie do nich. Przyjemnymi dodatkami jest możliwość komentowania działania salonu w Internecie oraz umawiania się na wizyty sposobem elektronicznym.

meble fryzjerskie

Rozwój pracowników, hurtownia fryzjerska i jej nowinki - zadbaj o sukces z każdej strony

Nowoczesny salon to nowoczesne wyposażenie, ale nowoczesna usługa zawsze opiera się o umiejętności fryzjerów. Ważne jest, by stylista cały czas śledził trendy w modzie i uczył się nowych rzeczy. Ważne jest jego podejście do klienta. Czasy plotkowania już raczej minęły i dzisiaj stawia się na profesjonalny dystans, co nie oznacza oschłości, ale dyskusja raczej ograniczać się będzie do tematów bezpośrednio i pośrednio związanych z usługami, a nie na przykład o dzieciach.

Stylistą trzeba się urodzić. Taka osoba musi cechować się pasją, być realnie zainteresowana nowościami w branży i mieć możliwość poszerzania swojej wiedzy dzięki salonowi, w którym pracuje. Stylista powinien mieć pod ręką prasę branżową i dostęp do portali specjalistycznych. Konieczne jest również regularne zaglądanie do oferty hurtowni sprzętu fryzjerskiego i korzystanie z nowości, jakie pojawiają się na rynku. Dotyczy to oczywiście wyposażenia salonu, ale największe znaczenie ma w stosunku do kosmetyków. Jakość kosmetyków i akcesoriów musi być jak najwyższa, by klient otrzymał tak dobrą usługę, jak to tylko jest możliwe.

 

Crowdfunding w Polsce
Ta forma biznesu staje się coraz bardziej popularna również w Polsce. W sieci powstaje coraz więcej stron za pośrednictwem których użytkownicy mogę wesprzeć kreatywne pomysły

mojekatowice.pl

Finansowanie społecznościowe - czy warto?

Oczywiście! Tym bardziej, że gra jest warta świeczki. W końcu dzięki wsparciu użytkowników można pozyskać nawet do kilku milionów złotych!

Dla kogo jest ta forma biznesu?

Dla kreatywnych. Tylko nietypowe, innowacyjne pomysły mają szane zaistnieć w sieci.

Jak to działa?

Użytkownicy wspierają swoich faworytów poprzez przelew zadeklarowanej sumy. Jeżeli wspierana strona uzbiera odpowiednią liczbę darczyńców pieniądze są im wypłacane. W przeciwnym wypadku przekazane środki są zwracane wspierającym.

Czy można cofnąć zadeklarowaną sumę?

Tak - możesz modyfikować swoje wpłaty do woli zmieniając sumę zadeklarowanych środków, bądź zrezygnować zupełnie ze wspierania danej strony.